bn_02 Компания ЛТС

UKR   RUS   ENG   POL   RON   BUL   SLO

Паливні пелети

pel Паливні пелети – є маленькі за розміром гранули циліндричної форми, діаметром від 5 до 9 мм. Виробляються паливні пелети в основному з відходів деревообробної промисловості, таких як стружка, кора, тріска та інше. Також паливні пелети можуть виготовлятися сільськогосподарської сировини, такої, наприклад, як солома, лушпиння соняшника, гречки та ін.

Широке поширення пелети отримали в західноєвропейських країнах, їх вже давно успішно застосовують для обігріву заміських будинків і котеджів, а також у невеликих котельнях в сільськогосподарських районах, де існує регулярний приплив сировини для їх виробництва. Крім того, паливні пелети завоювали свою популярність, за рахунок твердопаливних котлів, що увійшли на ринок, з автоматичною подачею палива, які стали гарною альтернативою газовим котлам. Якщо нещодавно, від твердопаливних котлів відмовлялися через необхідність регулярно, в ручну підкидати в топку дрова або вугілля, то в нових твердопаливних котлах, паливні пелети і гранули засипаються в спеціальний резервуар і автоматично подаються в котел у міру їх згоряння, без участі людини у цьому процесі.

В Україні паливні пелети набули популярності не так давно. Зокрема, одними з головних факторів, що цьому сприяли, стали регулярне підвищення ціни на природний газ, а також високе ККД та тепловіддача. Саме тому, дуже часто при проектуванні системи опалення в приватному будинку, в котельні відразу встановлюють два котли – газовий та твердопаливний. У випадку ж, якщо в район, в якому буде збудований будинок негазифікувань, то альтернатив твердопаливному котлу практично немає. Звичайно є різні електроприлади для обігріву приміщення, такі як тепла підлога, електрокотел, інфрачервоні та масляні обігрівачі, на вартість опалення такими обігрівачами істотно вища за вартість газу або пелет. Використання сонячних колекторів також не завжди може вирішити завдання – адже в такому разі багато залежить від погоди. Таким чином, реальним вирішенням проблеми з опаленням може бути тверде паливо: кам'яне вугілля, брикети, пелети.

 

Компанія ЛТС має можливість запропонувати чудову альтернативу традиційним видам твердого палива – еко-горошок! У порівнянні з паливними пелетами, еко-горошок має більш високу температуру і тривалість горіння, має меншу витрату на одиницю опалювальної площі, а також скорочує циклічність заповнення бункера котла. Еко-горошок не спікається, що дозволяє забезпечити нормальну роботу автоматичного пальника без зашлакованості та засмічення. Детальніше дізнатися про еко-горіх можна подивитися на нашому сайті, в розділі еко-горошок.

 

 

На що варто звернути увагу, купуючи пелет?


Паливні пелети і гранули мають низьку вологість, що робить їх в 1,5-2 рази економічнішими за звичайні дров, при цьому пелети для котлів мають невисоку зольність. Як уже говорилося раніше, для виробництва. паливних пелет беруть відходи з деревного або сільськогосподарського виробництва: пил, тріски, тирса, обрізки, лушпиння, зламу – загалом будь-яку сировину, що містить лігнін. І тут ховається головна.

В даний час, якщо пелети виготовлені з деревних відходів, то найчастіше там використовують не зовсім якісну сировину - кора та деревна потерть. Паливні пелети виготовлені з такої сировини, мають істотно гірші характеристики, ніж пелети виготовлені з тирси. Крім того, багато залежить і від самої деревини. Так в Україні найчастіше використовують тирсу хвойних порід деревини, порівняно з якими листяні породи суттєво виграють за якістю. Як не помилитися з вибором паливних пелет?

 

Паливні пелети з вугільного пилу.


Наша компанія виробляє паливні пелети з вугільного пилу та кам'яного вугілля марки Д. Вугільні паливні пелети застосовуються як для традиційних котлів так і як паливо для автоматичних котлів. При цьому вугільні паливні пелети не тільки зберігають всі позитивні властивості вихідного матеріалу - кам'яного вугілля, але й додають нові. Зокрема екологічна чистота пелетів зберігається за рахунок застосування в процесі брикетування тільки натуральних (природних) сполучних речовин. При спалюванні паливні пелети не виділяють чадний газ та інші шкідливі для здоров'я людини сполуки, які найчастіше присутні у традиційних паливних пелетах з деревних похідних. Крім того, при горінні пелет утворюється мало. золи та відсутній неприємний запах. Для виробництва паливних пелет, ми використовуємо кам'яне вугілля марки Д з низьким вмістом золи (близько 6%) та сірки (0,6%). Вугільні паливні пелети мають високу теплоту згоряння 5500-7100 ккал/кг. За рахунок ущільнення вихідного матеріалу більш ніж 2 рази. Але найважливішим показником вугільних пелет для твердопаливних котлів є більш тривалий час горіння і, відповідно, велика тепловіддача на однаковий обсяг палива, що спалюється, в порівнянні з деревним вугіллям або деревними пелетами.

 

Паливні пелети з вугільного пилу.Найкращою альтернативою паливним пелетам, може бути тільки   еко-горошок – вугілля дрібної фракції (5-25 мм). Цей продукт заслужив велику популярність на європейському ринку, за   рахунок того, що є повноцінним продуктом, який застосовується в твердопаливних котлах з автоматичною подачею палива і не вимагає жодного переобладнання котельних установок і опалювальних систем. На сьогоднішній день еко-горошок – це найкраще рішення для твердопаливних котлів!